Kaip aptveriamas kiemas kai pakrantės apsaugos juosta

Kaip aptveriamas kiemas kai pakrantės apsaugos juosta nenustatyta. Norint aptverti kiemą tvora, kai savininko sklypas ribojasi su vandens telkiniu, o pakrantės apsaugos juosta nėra nustatyta yra žinotina, kad mažesnių vandens telkinių, pavyzdžiui, iki 10 kilometrų ilgio upių, iki pusės hektaro ežerų ir tvenkinių, pakrančių apsaugos juostos plotis dažniausiai yra 2,5 metro, o miestų, miestelių dalyse pakrantės apsaugos juostos gali ir nebūti.

Žemės sklypo savininkui 5 metrų pločio sausumos atkarpoje būtina neužtverti pakrančių, nepriklausomai nuo to, kokio pločio apsaugos juosta (0 m, 3 m, 5,0 m ir pan.) sklypui yra nustatyta. Tvoros tvėrimo atveju, kai pakrantės 5 metrų žemės juosta yra užpelkėjusi arba yra stačiame šlaite arba skardyje, tvoros užtvėrimų draudimas taikomas taip, kad turi būti palikta papildoma bent 1 metro pločio žemės juosta, tinkama asmenims eiti vandens telkinio pakrante.

Žinotina, kad 5 metrų žemės juosta palei vandens telkinį negali būti užtverta tvoromis, statiniais, įrenginiais, želdiniais ar medžių ir krūmų liekanomis, kliudančiomis eiti pakrante.