Kiemo baldai

Kiemo baldai yra komforto kieme garantas. Renkantis baldus kiemui verta prisiminti, kad yra keturi metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema, o oras yra permainingas (būna ir sniego, ir lietaus, ir svilinančios saulės, ir ultavioletinių spindulių) nors aktualiausia džiaugtis nuostabiomis ir saulėtomis dienomis. Kiemo baldai turi būti funkcionalūs, atsparūs vandeniui, drėgmei ir pelėsiui, estetiški, komfortiški, saugūs ir tvirti, stabilūs ir patvarūs. Kiemo baldai padeda sukurti kokybišką ir stilingą kiemo aplinką. Renkantis kiemo baldus svarbu žinoti kiek ir kokių kiemo baldų reikia, kokios kokybės kiemo baldai turėtų būti, kiek laiko juos naudosite, kokios priežiūros kiemo baldams reikia, kur kiemo baldus sandėliuosite, ar kiemo baldai bus stacionarūs. Dažniausiai kiemo savininkas pasirenka visą kiemo baldų komplektą arba išsirenka tik svarbiausius kiemo baldus ir svarbius kiemo atributus: kiemo kėdę, kiemo kėdės pagalvę, kiemo pagalvių dėžę, kiemo stalą, kiemo suolą, kiemo sofą, kiemo krėslą, kiemo gultą, pavėsinę, medines trinkeles, kiemo šviestuvą.

Kiemo kėdė yra svarbus kiemo baldas ir būtinas kiemo atributas net ir mažą kiemą turinčiam šeimininkui. Kieme ant kėdės patogu prisėsti ir pasimėgauti arbata ar gera knyga. Rinkoje yra platus kiemo kėdžių pasirinkimas. Kiemo kėdės išsirinkimas yra lengvas kai nustatome kiemo kėdei iškeltus kriterijus, reikia įvertinti pliusus ir minusus, o tada lengva pasirinkti. Kiemo kėdės gaires galima susidaryti pagal kieme esančių augalų spalvinę gamą, ar namo eksterjera ir sodo dizainą. Svarbu atkreipti dėmesį į medžiagas iš kurių pagaminta kiemo kėdė pvz.: drėgmei atspari pinto poliuretano kiemo kėdė plieniniu rėmu, stabili ir patvari plastikinė kiemo kėdė, ar padengta alyva ar laku, kuris padeda apsaugoti nuo drėgmės medinė kiemo kėdė.

Kiemo stalas yra svarbus kiemo baldas ir būtinas kiemo atributas norint valgyti kieme, taip pat įgalina patogiau bendrauti su šeima ar žaisti stalo žaidimus su draugais kieme, o gal net dirbti atvirame lauke prie kiemo stalo, jei nėra būtina sėdėti biure ir galimas nuotolinis darbas. Pasitikrinkite ar kiemo stalas pritaikytas visą laiką būti lauke, ar stalą reikės atsinešti į kiemą norint su šeima ar draugais papusryčiauti, papietauti ar pavakarieniauti. Ar norite solidaus marmurinio arba granitinio kiemo stalo, kuris yra ilgaamžis, tvirtas ir natūralus, ar nedidelio išskleidžiamo kiemo stalo, kurį planuosite laikyti namuose, garaže, stoginėje, pastogėje, palėpėje, sandėliuke ar kitoje tinkamoje vietoje.

Jei yra įrengta terasa ar pastatyta pavėsinė, tuomet verta pasirinkti stacionarų kiemo baldą, kuris gali būti laikomas lauke visus metus. Kiemo stalą kaip ir kiemo kėdes patartina rinktis įvertinant kokių matmenų kiemo stalas yra reikalingas, iš kokios medžiagos padarytas ir kokios spalvos kiemo baldas labiausiai tinka kieme. 

Patartina atkreipti dėmesį ar reikia kiemo stalui priežiūros. Ar reikia rūpintis šiuo kiemo baldu, kad būtų ilgai naudojamas, kokia garantija jam taikoma. Įsigijus neatsparius atmosferos poveikiui kiemo baldus gali tekti lauke lyjant ar sningant kiemo stalą apgaubti neperšlampama plėvele, kai ant kiemo stalo prikrenta medžių labų ar spyglių teks juos nupūsti, valyti nuo kiemo stalo purvą ir žemes. Medinį kiemo stalą teks kasmet alyvuoti, gruntuoti, perdažyti ar perlakuoti. Marmurinis arba granitinis kiemo stalas yra ilgaamžis, tvirtas ir natūralus.