Ar visi rankšluosčių džiovintuvai tinka Tavo vonios kambariui?

Rankšluosčių džiovintuvai, dar vadinami gyvatukais, gali būti šildomi vandeniu, šildomi vandeniu ir elektra, šildomi tik elektra.

Šildomi vandeniu gyvatukai šyla ištisus metus. Jie šyla nuo tiekiamo karšto vandens iš namo arba centralizuotos šildymo sistemos. Tokie gyvatukai jungiami į atvirą karšto vandens cirkuliacinę sistemą. Į tokią sistemą galima montuoti tik gyvatukus, kurie neturi suvirinimo siūlių (dažniausiai bangų formos). Paprasto ir nerūdijančio plieno gyvatukų į šią sistemą montuoti negalima.

Šildomi vandeniu ir elektra gyvatukai šildomi vandeniu tik šildymo sezono metu, o vasaros metu jie šildomi elektra. Tokie gyvatukai žiemą šyla nuo šildymo sistemos, o vasarą nuo elektrinio kaitintuvo, kuris įmontuojamas kartu su temperatūros reguliatoriumi į gyvatuką. Tokie gyvatukai jungiami į uždarą centrinio šildymo sistemą. Į tokią sistemą galima jungti iš bet kokio metalo pagamintus gyvatukus, tačiau tik kopėtėlių formos.

Šildomi tik elektra gyvatukai ir žiemą, ir vasarą šildomi elektra pagal kiekvieno poreikius. Į tokius gyvatukus įmontuojamas kaitintuvas, temperatūros reguliatorius, laikmatis leidžiantis nustatyti kada, kokios ir kiek temperatūros reikia. Paprastai tokie gyvatukai montuojami tuomet, kai nėra galimybės jo prijungti prie šildymo sistemos.

Kokio galingumo gyvatuko reikia?

Gyvatukai yra įvairaus galingumo, todėl perkant gyvatuką vonios kambariui reikia žinoti pagrindinius dalykus: koks yra vonios kambario plotas?, ar vonios kambaryje yra grindinis šildymas?, ar vonios kambarys yra daugiabutyje ar vieno buto name?

Kiekvienam vonios kambario kvadratui reikia apie 100 W galingumo gyvatuko. Jei vonios kambaryje yra šildomos grindys, tada užtenka ir mažesnio galingumo. Jei vonios kambarys yra name, reiktų pasiteirauti savo šilumos tiekėjo, nes įsigijus didesnio galingumo gyvatuką nei nurodyta tiekėjo, galima išbalansuoti namo šildymo sistemą.

Ar saugiai vonios kambaryje įrengtas gyvatukas?

Tiek šildomi tik elektra, tiek šildomi vandeniu ir elektra (kombinuoti) gyvatukai yra elektros prietaisai, todėl saugu, kai šie prietaisai montuojami nuo vonios, dušo kabinos ar kriauklės krašto ne arčiau kaip 60 cm. Kaitintuvą kombinuotame rankšluosčių džiovintuve paprastai galima montuoti ir kairėje, ir dešinėje pusėje, todėl patartina jį montuoti priešingoje pusėje nei vonia, dušo kabina ar kriauklė.

Sukurta bendradarbiaujant su partneriu.