Jaukaus vonios kambario paslaptis

Bet kokio dydžio vonios kambarį galima paversti jaukia ir miela erdve. Tereikia žinoti tam tikras taisykles, t.y. jaukaus vonios kambario paslaptis. Nuo ko pradėti? Pirmiausia gerai įsižiūrėk į savo vonios patalpą ir nuspręsk kokia ji yra: didelė, maža, aukšta, žema, o gal ilga ir siaura.

Jei vonios patalpa didelė ir erdvi, reiktų ją optiškai sumažinti. Sienų spalva (dažai, apmušalai, plytelės ar kita apdailos medžiaga) turėtų būti ryškių spalvų, stambių raštų, įstrižų linijų. Prisimink, kad visos įstrižos linijos susiaurina patalpą.

Jei patalpa maža, reiktų optiškai ją padidinti. Sienų spalva turėtų būti šviesi, vienspalvė, smulkaus rašto, pavyzdžiui, smulkių langučių. Tačiau vieną mažos patalpos sieną tą, kuri yra be langų ir durų, išklijuok stambaus rašto plytelėmis, drėgmės nebijančiais apmušalais, arba išdažyk stambiais raštais - tikrai nustebsi. Patalpa atrodys didelė ir graži. Prisimink, kad visos gulsčios ir susikertančios linijos optiškai padidina sienas.

Jei patalpa aukšta, reiktų optiškai ją sužeminti. Apmušalus, plyteles klijuok ar dažais dažyk ne iki pat lubų. Palik kitos spalvos tarpą, naudok įvairius apvadus. Lubas dažyk tamsesne spalva, o apšvietimą nukreipk į apačią.

Jei patalpa žema, reiktų optiškai ją paaukštinti. Sienų plyteles klijuok ar dažais dažyk iki pat lubų, nepalik baltos ar kita spalva nudažytos juostos ir neklijuok jokių apvadų. Prisimink, kad visi statūs dryžiai patalpas optiškai paaukština. Lubos turi būti labai šviesios ir be to  būtinai papildomai jas apšviesk. Tam labai tiks šviesos srautą sklaidantis vonios kambario šviestuvas.

Tačiau jei tu esi tas žmogus, kuris mėgsta pirkti daugybę kosmetikos priemonių, tau patinka įvairiausių formų ir spalvų parfumerijos bei kosmetikos buteliukai, indeliai ir dėžutės, tu mėgsti spalvingus rankšluosčius, chalatus, dievini minkštus spalvotus vonios kilimėlius – vonios kambario spalvas reiktų rinktis švelnias, blankias. Puikiai tinka visi baltos spalvos atspalviai. Su savo vonios kambario apdaila gali drąsiai eksperimentuoti, jei neperki ir savo vonios kambaryje nekolekcionuoji daugybės įvairių kosmetikos ir parfumerijos priemonių, naudoji vienos stilistikos kosmetikos, parfumerijos ar higienos priemonių laikymo indus.  

Taigi, tik keletas taisyklių ir turi jaukų vonios kambarį.