Kokie namo langai yra pavojingi

Sužinok kokie namo langai yra pavojingi paukščiams. Ar žinai, kad migruodami paukščiai susiduria su pavojingomis kliūtimis. Viena iš tų kliūčių yra namo langai. Langai kelia grėsmę paukščių gyvybei. Šis namo langų keliamas pavojus paukščiams ypač aktualus tampa rudenį ir pavasarį. Spąstus paukščiams netiesiogiai paspendžia namo langų gamintojai ir montuotojai, bei neatsakingi namo savininkai ir naudotojai.

Paukščiai žūva atsitrenkę į namo langų stiklus ir blizgius pastato fasadus, fasado elementus. Matydami namo langų stikluose atsispindinčius želdinius, ypač medžius, paukščiai žūva veisimosi metu ir žiemos mėnesiais, bet daugiausia į namo langų stiklus atsitrenkusių paukščių aptinkama sezoninių paukščių migracijų metu. Šiais laikotarpiais dažniausiai nykštukai, alksninukai, zylės, žaliukės, kikiliai, slankos baigia savo kelionę Lietuvoje prie gyvenamojo namo langų. Daugiausiai atsitrenkusių į stiklinius namo fasadus ir namo langus paukščių namo naudotojai ir savininkai randa saulėtomis rugsėjo dienomis, nes šiomis dienomis yra intensyviausias paukščių migracijos laikotarpis.

Būtina pasirūpinti paukščių apsauga, paukščių paveiksliukų siluetus užklijuoti ant tonuotų ar veidrodinio atspindžio namo langų stiklų. Pigiausia, paprasčiausia, efektyviausia, greičiausiai veikianti ir paukščius nuo namo langų stiklų padedanti apsaugoti priemonė yra plėšriųjų paukščių siluetų paveiksliuko ar lipduko prilipinimas prie namo lango stiklo. Rudenį pavojingiausi namo langai paukščiams yra tokie namo langai, kurių šiaurinėje ar vakarinėje pusėje auga medžiai, nes šie medžiai atsispindi namo langų stikluose. Svarbu prisiminti, kad medžių apsuptas gyvenamasis namas, ypatingai jeigu namo langų stiklai padengti šviesą atspindinčiu paviršiumi, kelia riziką ir pavojų skrendantiems paukščiams.

Jeigu aptikai paukštį atsitrenkusį į namo langų stiklus, prašau pranešti. Prašome naudotojus informuoti į kurio langų gamintojo ir/ar langų montuotojo įrengtus namo langus atsitrenkė paukštis. Jei gali nurodyk namo lango išmatavimus ir orientaciją pagal pasaulio šalis (vakarai, pietūs, rytai, šiaurė).

Pridedu paukščio silueto paveiksliuką apačioje .jpg formatu. Paukščio siluetą atsispausdink ir prilipink prie savo namo lango stiklo, taip pat atspausdink ir kaimynui, bei draugui ir bendradarbiui. Dalinkis paukščio silueto paveiksliuku ir apsaugok paukščius.