Mažas namas naujai

Knygoje “The new small house” (Mažas namas naujai) architektė Katie Hutchison atskleidžia kaip naujai originaliai pažvelgti į mažą namą skirtą gyventi. Mažą namą amerikiečių architektė supranta kaip namą kurio plotas yra iki ~160 kvadratinių metrų, naujai, t. y. kaip į tokį namą kuriame patogu gyventi žmogui ir šeimai, į namą kuris yra ekonomiškas, į namą kurio statybai nereikia skirti ypatingai didelių resursų. Knygoje pateikiami namų projektai ir aptariami šių mažų namų privalumai bei projektų koncepcijos.

Knygoje “The new small house” (Mažas namas naujai) architektė pateikia daug iliustracijų, architektūrinių idėjų ir paaiškinimų iš realiai įgyvendintų projektų ir pastatytų mažų namų. Parodo kaip mažame name sukuriamos privatumo kišenės, kad mažame name nesusidarytų parodos atmosfera, kurioje viskas matytųsi lyg ant delno. Architektė Katie Hutchison mano, kad mažame name turi būti sukurta jaukumo, patogumo ir poilsio atmosfera.

Knygoje “The new small house” (Mažas namas naujai) architektė atkreipa dėmesį, kad statytojas turėtų prisiminti, jog kreipti dėmesį projektavimo etape reikia ne tik į mažo namo ilgį ir plotį, bet ir į mažo namo aukštį, bei kaip originaliai ir praktiškai išnaudoti nestandartines namo erdves. Knygoje “The new small house” (Mažas namas naujai) architektė Katie Hutchisonparodo, kaip praktiški unikalūs sprendimai organiškai įsilieja į mažo namo erdvę. Naujai pažvelgiama į atviro plano virtuvės, valgomojo ir svetainės sprendimus mažame name. Parodoma, kaip tinkamai išnaudoti dienos šviesą, kad namas butų šviesus, bet kartu saulė ir neakintų savininkų. Amerikiečių architektė Katie Hutchison yra koncepcijos, kad namas yra pritaikomas prie vietos, o ne vieta prie namo šalininkė ir aktyvi propoguotoja, nes tik taip sukuriami unikalūs maži namai, kurie yra nenuobodūs, patogūs ir žavūs daugelį metų. Architektė pabrėžia kaip patogu sukurti namo gamtoje ir gamtos name viziją ir sujugti šias erdves, t.y, sodas, kiemas, namas yra vieninga koncepcija ir išplėsta gyvenamoji erdvė. Esančios formos yra harmoningos, t.y. lyg palaikytų simpatišką dialogą tarpusavyje.

Knygoje “The new small house” (Mažas namas naujai) atrasite mažus namus pastatytus šiaurės amerikoje, kurie padės naujai originaliai pažvelgti į mažą namą skirtą gyventi.

Bibliografinė informacija
Pavadinimas The new small house
Autorė Katie Hutchison
Leidimas iliustruotas
Leidėjas The Taunton Press, 2015
ISBN 978-1-63186-420-9 (eBook)
217 psl.