Nuo ko pradėti, noriu įsirengti vonios kambarį

Nuo ko pradėti, jei noriu įsirengti vonios kambarį? Pirmiausia tiksliai išmatuok vonios kambario plotį, aukštį, ilgį ir užrašyk šiuos duomenis nusipieštame vonios kambario plane. Pažymėk atstumus, kur yra  numatyti (jei numatyti) prijungimai klozetui, praustuvui, dušui, rūbų džiovintuvui, elektros jungikliams. Vėliau pagalvok ir ant lapo popieriaus surašyk visus prietaisus ir vonios baldus, kurie turėtų būtų Tavo vonios kambaryje.

Įprastai vonios kambaryje turėtų būti:

Vonia arba dušo kabina, arba ir vonia, ir dušo kabina, arba vonia su dušo sienele.

Pastatomas ant grindų praustuvas arba praustuvas tvirtinamas prie sienos, arba praustuvas įmontuojamas į vonios baldus arba praustuvas įmontuojamas į stalviršį.

Pastatomas ant grindų klozetas, arba klozetas tvirtinamas prie sienos, arba klozetas įmontuojamas į sieną. Papildomai vonios kambaryje galėtų būti bide ir pisuaras.

Rankšluosčių džiovintuvas, kitaip gyvatukas, tvirtinamas ant sienos, arba rankšluosčių džiovintuvas tvirtinamas kampe, arba rankšluosčių džiovintuvas tvirtinamas prie grindų kaip dekoratyvinė sienelė.

Veidrodis klijuojamas ant vonios kambario sienos, arba veidrodis įmontuotas į pakabinamą arba pastatomą vonios spintą, veidrodžio apšvietimas.

Vonios kambario lentynos arba vonios kambario spintos higienos, kosmetikos reikmenims, rankšluosčiams, sanitarinio mazgo valikliams ir kitiems daiktams reikalingiems vonios kambaryje susidėti.

Įmontuojamos į sieną, arba pastatomos spintelės arba specialūs laikikliai tualetiniam popieriui, tualeto valymo šepečiui.

Laikikliai, kabliukai, kabyklos rankšluosčiams, chalatams pakabinti.

Vonios kambaryje galėtų būti ir skalbimo mašina. Paprastai vonios kambaryje būna numatytas vonios prijungimas prie kanalizacijos vamzdyno. Tačiau pagalvokite, gal yra galimybė skalbimo mašiną perkelti į drabužinę. Tai būtų puikus sprendimas, nes vonios kambarys taptų erdvesnis, o drabužinėje būtų paprasčiau tvarkyti skalbinius.

Tai pagrindiniai prietaisai ir baldai, tačiau įsirengiant vonios kambarį, kiekvienu atveju reikia dar kartą pagalvoti, kas turėtų būti Tavo vonios kambaryje, kad jaustumeisi patogiai.

Kai jau žinosi, kas turi būti Tavo vonios kambaryje, imkis kito etapo. Turi nuspręsti, kur vonios įranga ir vonios baldai turi stovėti ar būti pritvirtinti: prie kurios sienos, o gal kai kas ir vonios kambario viduryje. Kai nuspręsi, kur stovės visi vonios baldai ir įranga, pasitikslink nubraižytame vonios kambario plane sienų išmatavimus ir pradėk ieškoti konkrečių dydžių vonios baldų bei įrangos. Ieškok jų naršydamas internete, aplankydamas ne vieną parduotuvę ar saloną, vartydamas katalogus. Išsirinkus vonios įrangą ir baldus, neskubėk jų pirkti, pirk tada, kai vonios kambario apdaila artės prie pabaigos, nes Tavo nuomonė dėl nepatyrimo ar pasikeitusių aplinkybių dar gali pasikeisti.

Pagrindinė taisyklė, jei nori padaryti kuo mažiau klaidų pats įsirengdamas vonios kambarį eiliškumas: išmatuok vonios kambarį, sužymėk atstumus nuo esamų įvairių įvadų, sudaryk vonios kambario baldų ir įrangos sąrašą, išsirink baldus ir įrangą pagal dydį priklausomai nuo vietos, kur jie stovės, išsirink šviestuvus tinkamus vonios kambariui ir tik po to pradėk vonios kambario apdailą: sienas, grindis ir lubas.