Vonios kambario apdaila. Nuo ko pradėti?

Vonios kambario apdaila. Nuo ko pradėti? Kai jau išsirinkai visus vonios kambario baldus bei įrangą, kai jau nusprendei, kurioje vietoje stovės ar kabės tavo išsirinkti vonios kambario baldai, pradėk vonios kambario apdailos darbus. Pirmiausia ant vonios kambario sienų, kol jų dar nenudažei, neišklijavai plytelėmis ar kuria kita medžiaga, nužymėk kontūrus vonios kambario įrangos, kuri bus tvirtinama ant sienų ar glaudžiama prie jų, statoma ant grindų. Jei ant vonios kambario sienos kabinsi spintelę su veidrodžiu, būtinai pasižiūrėk, kokiame aukštyje kabinsi - gal tu aukštas ir savo veidą puikiai matysi veidrodyje, bet gali būti, kad tavo žmona ar draugė gerokai mažesnė ir ji matys tik savo kaktą – teks iš naujo viską perdaryti. Jei nuspręsi ant vonios kambario sienos klijuoti veidrodį irgi turi tiksliai ant sienos pažymėti jo dydį. 

Kai ant vonios kambario sienų nusipieši visus savo baldus, neužmiršk elektros instaliacijos. Dabar turi nuspręsti ir taip pat ant vonios kambario sienų pažymėti kiek elektros lizdų ir kurioje vietoje jie turi būti tavo vonios kambaryje. Paprastai vonios kambaryje elektros lizdai gali būti reikalingi elektriniam plaukų džiovintuvui, elektriniam dantų šepetukui, elektriniam skustuvui, fenui, elektrinėms plaukų žnyplėms, skalbimo mašinai, skalbinių džiovyklei, rankšluosčių džiovintuvui, taip pat audio, video įrangai.

Dabar taip pat turi nuspręsti, koks apšvietimas bus vonios kambaryje. Koks bus bendras apšvietimas ? Ar įleidžiamas į lubas ar pakabinamas. Ar bus, jei bus, ir kurioje vietoje bus pakabinami sieniniai šviestuvai? Ar bus baldų apšvietimas? Koks bus vonios veidrodžio apšvietimas? Ar vonios kambaryje bus oro ventiliatorius? Viską sužymėk ant tų pačių vonios kambario sienų.

Kodėl apie tai reikia pagalvoti ir sužymėti viską iš anksto? Ogi todėl, kad neatsitiktų taip, kad padaręs vonios kambario apdailą ir sutvarkęs elektros instaliaciją, tiesiog pamatysi, kad nebetelpa Tavo išsirinkta puikioji veidrodinė spintelė ar vonia, o nusižiūrėtam madingam gyvatukui ( rankšluosčių džiovintuvui ) tiesiog pritrūko vietos.

Kai jau sužymėsi visus elektros instaliacijos komponentus, būtinai patikrink ar tai padaryta teisingai, konsultuokis su elektros instaliacijos specialistais. Turi žinoti, kad elektros instaliacijai vonios kambaryje yra taikomos pakankamai griežtos taisyklės ir jų reikia laikytis, kad išvengtum nelaimės. Elektros lizdai negali būti montuojami žemiau nei 170 centimetrų nuo grindų paviršiaus. Dušo ir vonios zonoje iš viso negali būti jokių elektros lizdų. 

Kai Tavo vonios kambario sienos pasipuoš įrangos, baldų, elektros instaliacijos piešiniais, pradėk rinktis vonios apdailos medžiagas, spalvas. Tai nėra toks jau lengvas darbas, jei tiksliai dar nežinai ko nori, nes įvairių apdailos medžiagų pasiūla vonios kambariui yra milžiniška.