Tiek boružės, tiek ir boružių lervos naikina augalų kenkėjus amarus, todėl boružes ir jų lervas reikia saugoti ir globoti. Boružių lervos yra panašios į kolorado vabalo lervas, kurios graužia augalo lapus ir taip sunaikina augalą. Kaip jų nesumaišyti? Atidžiai įsižiūrėk ir pamatysi skirtumą. Kolorado vabalo lervos yra su galva ir kojomis, kurios, nors mažos, bet gerai matosi. Lervos ropoja lapais. Tuo tarpu boružių lervos (lėliukės) neturi kojų ir jos nejuda, Tiesiog guli ant lapo. Jei ant savo augalų pamatei daug boružių ir jų lervų, nepurkšk jokiais insekticidais, nes sunaikinsi ypač vertingus ir naudingus vabalėlius ir vėliau teks pačiam dirbti sode. Puikus patarimas norinčiam sodininkauti.

Ar žinai, kad boružės žiemai apsigyvena namuose, tai yra įropoja į patalpas? Todėl, kai tik ateina pavasaris ir sušyla oras, neužmiršk atidaryti langus, palik juos pravirus ilgesnį laiką, kad boružės galėtų išskristi, išropoti, patekti į laisvę ir nežūti.

Papelijusios žinios yra bendro pobūdžio, skirtos supažindinti, kad egzistuoja tokio pobūdžio dalykas, reiškinys ar objektas, subjektas ir pan. Žinios gali būti papelijusios, todėl apie aktualią redakciją ir turinį ar naudojimą konkrečioje situacijoje siūlytume konsultuotis su savo teisininku, architektu, konstruktoriumi, dizaineriu, sodininku, apželdintoju ir ar kitu dalyko specialistu bei profesionalu. Jokių garantijų. Naudodami galimai papelijusias žinias jūs prisiimate visą su naudojimu susijusią riziką.