Kaip išnaikinti skruzdėles ir amarus. Sodą užpuolė skruzdėlės, apsigyveno jame ir tu jau prarandi malonumą ilsėtis ar sodininkauti savo teritorijoje. Tavo sodą vis labiau okupuoja skruzdžių kolonijos? Ką daryti, kad skruzdėlės išeitų ir paliktų sodo sklypą?

Pirmiausia apžiūrėk savo augalus, ypač gėlynus. Nustebsi pamatęs kiek daug yra amarų. Dažniausiai amarai slepiasi apatinėje lapų pusėje. Ypač jie mėgsta įsikurti jaunose augalų dalyse, augalų virūnėse, žiedų pumpuruose, lapų koteliuose. Tai labai smulkūs žali arba juodi vabzdžiai. Apnikti amarų augalai sunyksta. Skruzdėlės minta amarais. Tačiau skruzdėlės ne tik minta amarais, bet ir juos platina, perneša ant kitų augalų. Taip skruzdėlės didina amarais apniktų augalų kiekį ir tuo pačiu plečia savo skruzdėlių kolonijas. Išnešiodamos amarus, skruzdėlės pasigamina sau pakankamai daug maisto, kuris joms ypač patinka. Todėl kovoti iš karto reikia su abiem kenkėjais su amaru ir skruzdėlėmis. Skruzdėlės paliks tavo sodą, jei jame nebeliks jų maisto - amarų. Jei nemėgsti naudoti chemijos, turi žinoti, ko nemėgsta amarai ir kas nepatinka skruzdėlėms.

Amarams nepatinka karštas vanduo ir tam tikrų augalų ištraukos, nuovirai, užpilai, kuriais reikia purkšti ar net panardinti į juos amarų apipultus augalus. Amarus gerai naikina kraujažolės, pomidorų lapų, serenčio, tabako nuovirai, česnako ištrauka. Į tokius nuovirus ar ištraukas reiktų įdėti ūkinio muilo. Purkšti reikia kas 8 - 10 dienų.

Kovojant su amarais to pačiu metu reikia kovoti ir su skruzdėlėmis. Skruzdėlėms nepatinka drėgmė. Juk pastebėjai, kad jos dažnai įsikuria sausoje ir pavėsingoje vietoje, kurią padeda panaikinti mulčias. Todėl mulčiuok dirvą, kad tavo sodas turėtų pakankamai drėgmės. Skruzdėlės ypač jautrios įvairiems kvapams. Joms nepatinka petražolių, darželinės rūtos, pomidorų ir šeivamedžio lapų, sugedusios citrinos, kadagio aliejaus, raudonėlio, česnako kvapai. Neapsikentusios šių kvapų, skruzdėlės palieka tą sodo vietą. Todėl savo sode augink minėtus augalus ir jų lapų paklok ten, kur ropoja skruzdėlės.

Skruzdėlės juda labai greitai, tačiau, jos negali praeiti tam tikro pelenų sluoksnio. Jei sode turi krosnį, židinį, krosnelę ar dažnai naudoji kepsninę, tandyrą, šašlykinę ir turi pakankamai pelenų, išberk platesnę nei 40 centimetrų pelenų juostą. Tokio pločio pelenų juostos skruzdėlės neįveiks.

Blogiausiu atveju skruzdėlėms gali palikti maisto, masalo, kurį jos nuneš į lizdą, pamaitins skruzdžių šeimą ir skruzdžių motinėlę. Masalą skruzdėlėms reiktų ruošti iš borakso arba iš mielių. Borakso miltelius reikia sumaišyti lygiomis dalimis su cukraus pudra ir paberti ten, kur ropoja skruzdėlės. Tik nereikia padauginti borakso miltelių, nes skruzdėlės darbininkės gali žūti anksčiau nei parneš maisto į lizdą. Mieles (trintuko dydžio) sumaišyti su šaukštu cukraus ir įdėti į jokių kvapų neturinčius indelius, arba tiesiog uždėti ant augalo lapo. Puikus ir praktiškas patarimas sodininkui.

Papelijusios žinios yra bendro pobūdžio, skirtos supažindinti, kad egzistuoja tokio pobūdžio dalykas, reiškinys ar objektas, subjektas ir pan. Žinios gali būti papelijusios, todėl apie aktualią redakciją ir turinį ar naudojimą konkrečioje situacijoje siūlytume konsultuotis su savo teisininku, architektu, konstruktoriumi, dizaineriu, sodininku, apželdintoju ir ar kitu dalyko specialistu bei profesionalu. Jokių garantijų. Naudodami galimai papelijusias žinias jūs prisiimate visą su naudojimu susijusią riziką.