Kaip sodinti smidrus šparagus sode. Sodinti smidrus dar vadinamnus šparagais geriausia kai žemė yra drėgna, neišdžiūvusi. Smidrų, šparagų daigų šaknys yra labai ilgos todėl trumpinamos, kad pasodinus daigus į žemę šaknys neužsilenktų ir neliktų dirvos paviršiuje ir nepradėtų džiūti. Šparagų, smidrų šaknis reikia trumpinti ties ta vieta, kur šaknys pradeda plonėti. Sodinti šparagų, smidrų daigus reikia viena kryptimi. Pasodinus smidrų, šparagų daigus su pagrindiniu pumpuru skirtingomis kryptimis, smidrai, šparagai išsivaikščios į skirtingas puses ir nesudarys vienos linijos - gyvatvorės.

Snidrai, šparagai yra daugiamečiai augalai ir augs iki 20 metų vienoje vietoje. Smidrų, šparagų daigą reikia pasodinti tvirtai. Šparagai, smidrai yra daržovė mėgstanti organines trąšas todėl perpuvusio mėšlo, komposto dedama į smidro šparago sodinimo vietos dugną. Šparagai, Smidrai sodinami į apie 20 cm gylio griovelius. Ant komposto kaupelio paskleidžiamos smidrų šaknys ir jie užberiami apie 5 centimetrų sluoksniu žemių.

Smidrams šparagams netinka rūgšti žemė. Žinotina, kad šparagai smidrai nėra reiklūs augalai, gali užaugti net ir kieme esančiame priesmėlyje. Tinkamiausias dirvos pH yra tarp 6,5 ir 7,0. Smidrams tinka labai įvairi dirva tai yra priemolis, priesmėlis, bet molis netinka, dėl durpių kyla smidrų, šparagų iššalimo rizika. Sodinant smidrus šparagus svarbu, kad gruntiniai vandenys būtų ne arčiau kaip 1,50 metro nuo šaknų. Smidrų šparagų šaknys auga gilyn, todėl tokiu atveju šparagai, smidrai gali užmirkti ir pradėti nykti.

Papelijusios žinios yra bendro pobūdžio, skirtos supažindinti, kad egzistuoja tokio pobūdžio dalykas, reiškinys ar objektas, subjektas ir pan. Žinios gali būti papelijusios, todėl apie aktualią redakciją ir turinį ar naudojimą konkrečioje situacijoje siūlytume konsultuotis su savo teisininku, architektu, konstruktoriumi, dizaineriu, sodininku, apželdintoju ir ar kitu dalyko specialistu bei profesionalu. Jokių garantijų. Naudodami galimai papelijusias žinias jūs prisiimate visą su naudojimu susijusią riziką.