Egzistuoja ypač didelė medžių, krūmų, puskrūmių, krūmokšnių, lianų, žolinių augalų, daugiamečių, vasarinių ir svogūninių gėlių įvairovė, todėl sodininkas, namo savininkas, rinkdamasis augalus turi nusistatyti ir vadovautis pagrindiniais kriterijais rinkdamasis augalus. Tai geras patarimas tiek pradedančiam tiek patyrusiam.

Esminis kriterijus turėtų būti, ar pasirinktas augalas patinka. Šis kriterijus yra subjektyvus ir individualus, bet labai svarbus.

Antrasis kriterijus turėtų leisti apsispręsti, ar pasirinktas augalas yra ne per didelis. Šis kriterijus yra universalus. Labai svarbu juo vadovautis renkantis greitai augančius medžius ir krūmus, kitaip sodas, kiemas, namas, ir visa puoselėjama aplinka gali virsti neįžengiamu šabakstynu, arba nuolatiniu kovos lauku, tokiu atveju sodininkavimo džiaugsmą tektų pakeisti kovos rūpesčiais.

Trečiasis kriterijus turi leisti suvokti augalo teikiamą naudą. Ar pasirinktas augalas turi vertę? Augalo vertė gali būti estetinė, praktinė, maistinė, ekologinė, sentimentali...

Vadovaudamasis šiais naudingais kriterijais susikursi puikią aplinką sau ir sodas, kiemas, namas taps realia asmenine svajonių oaze.

Papelijusios žinios yra bendro pobūdžio, skirtos supažindinti, kad egzistuoja tokio pobūdžio dalykas, reiškinys ar objektas, subjektas ir pan. Žinios gali būti papelijusios, todėl apie aktualią redakciją ir turinį ar naudojimą konkrečioje situacijoje siūlytume konsultuotis su savo teisininku, architektu, konstruktoriumi, dizaineriu, sodininku, apželdintoju ir ar kitu dalyko specialistu bei profesionalu. Jokių garantijų. Naudodami galimai papelijusias žinias jūs prisiimate visą su naudojimu susijusią riziką.