Jei perki sodą, ar sklypą sodui įsirengti, jau iš anksto turi žinoti, kiek laiko norėsi ir kiek laiko galėsi skirti darbui sode. Įdirbti, kad ir nedidelį sodo plotą, pasistatyti kad ir nedidelį sodo namą, renovuoti ar nugriauti esamą pastatą vistiek reiks skirti daug laiko ir triūso. Todėl reikia viską gerai apsvarstyti, kad buvimas ir darbas sode teiktų malonumą, ir netaptų našta.

Jei ruošiesi įsigyti sodo sklypą priklausantį sodininkų bendrijai, pirmiausia susipažink su sodininko juridinėmis teisėmis ir pareigomis, kad vėliau neturėtum kokių nors nemalonumų. Atkreipk dėmesį ar į sodo sklypą yra tiekiamas vanduo, kaip tvarkomos nuotekos. Susipažink su sodo sklypo padėtimi ir dirva. Jeigu sodo sklypas yra šiaurinėje pusėje ir pavėsyje jis mažiau tinka sodui įveisti. Jei sodo sklypo dirvožemį sudaro lengvas smėlis, jį reiks kasmet gerinti, įdėti nemažai papildomų lėšų ir laiko. Jei sodo sklypas yra nelygaus reljefo, jam sutvarkyti tikrai reikės ir daugiau lėšų, ir daugiau darbo, ir daugiau laiko. Tiesa, rezultatas gali pranokti lūkesčius, nes sutvarkytas nelygaus reljefo sodo sklypas gali atrodyti fantastiškai. 

Sodo sklypo kokybė ypač priklauso nuo to kaip aukštai yra gruntinis vanduo. Jeigu vandens lygis yra per žemai, augalus teks laistyti dažnai ir gausiai, arba sodinti tokius, kuriems reikia ypač mažai drėgmės, arba įsirengti augalų drėkinimo, laistymo sistemas. Blogiau, jei gruntinis vanduo yra aukštai. Jei gruntinis vanduo yra aukštai, jis neabejotinai kenks augalams. Tokio sodo dirvą teks nudrenuoti, o tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Papelijusios žinios yra bendro pobūdžio, skirtos supažindinti, kad egzistuoja tokio pobūdžio dalykas, reiškinys ar objektas, subjektas ir pan. Žinios gali būti papelijusios, todėl apie aktualią redakciją ir turinį ar naudojimą konkrečioje situacijoje siūlytume konsultuotis su savo teisininku, architektu, konstruktoriumi, dizaineriu, sodininku, apželdintoju ir ar kitu dalyko specialistu bei profesionalu. Jokių garantijų. Naudodami galimai papelijusias žinias jūs prisiimate visą su naudojimu susijusią riziką.