Egzistuoja ypač didelė medžių, krūmų, puskrūmių, krūmokšnių, lianų, žolinių augalų, daugiamečių, vasarinių ir svogūninių gėlių įvairovė, todėl sodininkas, namo savininkas, rinkdamasis augalus turi nusistatyti ir vadovautis pagrindiniais kriterijais rinkdamasis augalus. Tai geras patarimas tiek pradedančiam tiek patyrusiam.

Esminis kriterijus turėtų būti, ar pasirinktas augalas patinka. Šis kriterijus yra subjektyvus ir individualus, bet labai svarbus.

Antrasis kriterijus turėtų leisti apsispręsti, ar pasirinktas augalas yra ne per didelis. Šis kriterijus yra universalus. Labai svarbu juo vadovautis renkantis greitai augančius medžius ir krūmus, kitaip sodas, kiemas, namas, ir visa puoselėjama aplinka gali virsti neįžengiamu šabakstynu, arba nuolatiniu kovos lauku, tokiu atveju sodininkavimo džiaugsmą tektų pakeisti kovos rūpesčiais.

Trečiasis kriterijus turi leisti suvokti augalo teikiamą naudą. Ar pasirinktas augalas turi vertę? Augalo vertė gali būti estetinė, praktinė, maistinė, ekologinė, sentimentali...

Vadovaudamasis šiais naudingais kriterijais susikursi puikią aplinką sau ir sodas, kiemas, namas taps realia asmenine svajonių oaze.