Raktažolės savo ryškiais, spalvingais ir įvairiaspalviais žiedais papuoš kiekvienus namus. Ypač ankstyvą pavasarį, kai akys pasiilgsta žalumos ir spalvų. Spalvinga raktažolė tai gėlė, kuri priverčia nusišypsoti, kuri pripildo sielą švelnumo ir meilės. Raktažolė pagyvins Tavo namų interjerą ir įneš į namus gaivos, spalvų ir linksmumo. Raktažolė puikiausiai tiks kiekvienam namų interjerui, nes jų spalvinė gama tiesiog fantastinė. Raktažolių žiedai gali būti ryškiai geltoni, raudoni, rožiniai, violetiniai, margi, balti, mėlyni, oranžiniai. Šios žavios spalvingos gėlės visai nereiklios, nors šiek tiek reikia žinoti, kaip jas prižiūrėti, kad raktažolių žiedai visada Tave džiugintų.

Kaip laistyti raktažoles?

Vazoną su raktažole įdėk į šiek tiek didesnį, pritaikytą Tavo namų interjerui įdėklą. Jo dugną išklok akmenukais tam, kad raktažolės šaknys nesiektų vandens, bet jo visada būtų įdėkle. Taip raktažolė gaus drėgmės, kurios šiai gėlei labai reikia. Žemė, kurioje auga raktažolė turi būti šiek tiek drėgna, bet laistant reikia žiūrėti, kad vanduo nepatektų ant lapų.

Ar tinka raktažolei saulėta vieta?

Labai tinka. Raktažolės mėgsta šviesą ir saulę, ir net nebijo tiesioginių saulės spindulių. Todėl gali drąsiai statyti ten, kur tavo namuose saulėta. Tačiau turi žinoti, kad raktažolės gausiai žydės, jei suderinsi šviesą, saulę ir pakankamai vėsią temperatūrą. Nuo per didelės šilumos raktažolių lapai ir žiedai glemba, pats augalas ima nykti. Temperatūra, kur auga raktažolės, turėtų būti apie plius penkiolika laipsnių.

Iš kur kilusios raktažolės?

Raktažolių gimtinė Japonija ir Kinija. Raktažolės (primula, primula obconica, primula vulgaris Huds, primula obsonica Hance, primula malacoides Franch ir kt.) priklauso raktažolinių augalų Primulaceae šeimai.

Ką daryti su nužydėjusiomis raktažolėmis?

Tikrai, raktažolių žiedai spalvingi ir gražūs tol, kol gėlė žydi. Nužydėjusios raktažolės nebedžiugins namų. Bet Tu gali šioms puikioms gėlėms suteikti antrą gyvenimą ir vėl jomis gėrėtis. Perkelk, persodink jas į savo kiemą, sodą, gėlyną, įkurdink alpinariume. Tikrai bus gražu.

Ar raktažoles reikia tręšti?

Raktažolių geriau netręšti nei tręšti per daug. Šios gėlės jautrios druskų pertekliui, todėl, jei jau reikia jas patręšti, tai trąšų koncentracija turėtų būti kuo mažesnė.