Angliško stiliaus sodas

Angliškas sodas yra lengvai įgyvendinama svajonė. Kiekvienas turintis savo namą ir nors šiek tiek žemės apie jį, nori susitvarkyti savo sklypą taip, kad jame būtų malonu leisti laiką tiek patiems, tiek ir su savo draugais ar bendraminčiais. Jei žaviesi angliškais detektyviniais filmais, tau turėtų patikti angliško stiliaus sodas. Todėl, jei savo sklype nori turėti angliško stiliaus sodą, pirmiausia turi žinoti, kas yra būdinga  angliškam sodui.

Bendras aplinkos fonas. Angliško stiliaus sode mūro siena, pavėsinė, tiltelis, kiti įvairūs mažieji kraštovaizdžio architektūros statiniai, architektūriniai sodo elementai yra apipinti augalais, kelių rūšių vijokliais.

Veja. Angliškame sode veja turi būti nupjauta trumpai ir aiškios žalios spalvos, tai yra atrodyti nepriekaištingai. Vejoje negali būti jokių žydinčių augalų: nei gėlių, nei dobiliukų, nei taip paplitusių mūsų soduose pienių. Tiesa, angliško stiliaus sode vietoj vejos, kur ypač mažai vietos, poilsio aikštelė gali būti išgrįsta medžio, akmens ar kitomis plokštėmis, bet apsodinta ji turi būti išraiškingais, dideliais augalais.

Gėlės. Angliško stiliaus sodas žydi visada. Nuo pavasario iki rudens. Angliškame sode žydi pačios įvairiausios gėlės: egzotinės, pievų, tradicinės gėlių darželių, daugiametės ir vienmetės. Toks sodas mirga įvairiausiomis spalvomis. Salomis, grupėmis išdėstyti auga tiek aukšti, tiek ir žemi augalai. Jie žydi skirtingu metu. Aukštesni augalai paprastai yra pasodinti už žemaūgių augalų. Visas gėlynas sukuria nerūpestingai tvarkomo gėlyno iliuziją. Bet tik iliuziją. Nes netvarkingas sodas - tai ne angliškas sodas. Angliškame sode yra tvarka, kurios nežinantis nė nepamatys.

Kvapai. Angliškas sodas visada kvepia. Todėl gėlynuose sodinamos vaistažolės ne tik arbatai ar vaistams, bet ir kvapų sustiprinimui. Populiariausios yra įvairių rūšių mėtos ir bazilikai.

Medžiai ir krūmai. Angliško stiliaus sode dominuoja seni, dideli medžiai – lapuočiai. Spygliuočių ir vaismedžių angliškame sode nėra. Medžių nedaug, tik vienas kitas. Krūmai žydintys, daug suformuotų buksmedžių. Jie atskiria ir sukuria jaukias erdves.

Sodo baldai būtinas angliško sodo atributas. Sodo baldai pievoje – tai nuostabus angliško sodo akcentas. Ir net jei turi nemažą namo terasą su sodo baldais, staliukas ir kelios paprastos sunkios kėdės kvepiančiame ūksmingame sode – tai taip romantiška ir taip angliška.

Vazonai. Net jei daugybė aplinkui žydinčių gėlių, krūmų, vijoklių, angliško stiliaus sode dar pasodink gėlių ir krūmų į vazonus. Tiesa, jie neturi būti išraiškingesni ir nustelbti žiedų grožio. Moliniame vazone pasodintas žydintis krūmas prie tavo durų – puikiai papildys tavo angliško stiliaus sodą.

Naudokis šiais patarimais, jei nori susikurti angliško stiliaus sodą, o iliustracijai pažiūrėk anglišką detektyvą „Midsomerio žmogžudystės“. Tik stebėk ne siužetą, bet kaip fantastiškai atrodo angliško stiliaus sodas.