Auginimo ant stogo viršaus gidas

Auginimo ant stogo viršaus gidas: kaip transformuoti savo stogą į daržovių sodą ar fermą. Jei nori pakeisti savo namo stogą ir iš pilkos bei turimos nuobodžios dirbtinės dykros, savo stogą paversti gaivinančia, džiugesį ir naudą teikiančia oaze. Jei nori užsiauginti sau maistą pats, tačiau manai, kad savo sodo sklype daržovių sodui ar fermai turi per mažai vietos – tuomet tiesiog pažvelk aukštyn ir pamatyk savo gyvenamo namo stogą naujai. Šiuolaikinio miesto ir priemiesčio erdvėje esantis namas ant kurio plokščio stogo viršaus yra įrengta gyvūnų ferma ar auga sodas yra neatsiejamas progresyviai ir sveikai mąstančio savininko elementas. Savininko, kuriam svarbi aplinka ir naudinga žalioji erdvė, bei svarbi gamtinė įvairovė.

Knygoje “The Rooftop Growing Guide” (Auginimo ant stogo gidas) Annie Novak būdama aukštybių fermos pradininkė džiugiai dalinasi savo praktine patirtimi ir pamoko geriausios daržovių, vaistažolių, gėlių, daugiamečių augalų ir net medžių auginimo praktikos ant namo stogo. Skaitydamas knygą “The Rooftop Growing Guide” (Auginimo ant stogo gidas), sužinosi daug vertingos ir reikalingos informacijos apie žalią stogą, konteinerinį sodininkavimą, hidroponiką, auginimą šiltnamyje, sėjomainą, kenkėjų suvaldymą, derliaus nuėmimą, parapeto naudingumą ir kitus svarbius auginimo ant namo stogo dangos niuansus. Taip pat sužinosi, kad ant namo stogo gali auginti ne tik daržoves, bet ir bites, viščiukus, triušius. Svarbiausia sužinosi kaip visa tai gerai padaryti. Jei namo stogo transformaciją pavyko įgyvendinti Niujorke – pavyks ir bet kuriame kitame mieste.

Knyga “The Rooftop Growing Guide” (Auginimo ant stogo gidas) įtikins, kad padaryti galima bet ką, ir padaryti tai gerai. Sodininkavime ant stogo – svarbiausia rasti pusiausvyrą tarp gero skonio ir sumanumo. Knygoje ypač yra vertingi ir naudingi patarimai, bei įžvalgos. Knyga “The Rooftop Growing Guide” (Auginimo ant stogo gidas) įgalina iš naujo įsivaizduoti, ką galima nuveikti ant namo stogo ir kaip galima įgalinti, pagerinti ir praturtinti esamą kraštovaizdį.

Bibliografinė informacija

Pavadinimas The rooftop growing guide: how to transform your roof into a vegetable garden or farm

Autorius Annie Novak

Fotografijos Naima Green, Jackie Snow

Iliustracijos Annie Novak, Lauren Heanes

Leidėjas Ten Speed Press, 2016

ISBN 978-1-60774-708-6

246 psl.