Mažas sodas naujai: šiuolaikiniai principai, sodinimas ir praktika

Knygoje “New Small Garden” ( Mažas sodas naujai) Noel Kingsbury parodo kaip naujai originaliai pažvelgti, planuoti ir sodinti savo nedideliame sode. Tuo pat metu autorius dalinasi turtingomis, įkvepiančiomis idėjomis, duoda eksperto patarimų ir pasidalina praktikoje pasiteisinusiais rezultatais. Autorius siūlo naudoti terasinį augalų sodinimo būdą, kuris yra įprastai matomas gamtoje. Net ir mažame sode parodo, kaip sukurti vietas, kuriose galima atsipalaiduoti, mėgautis privatumu, valgyti ir pramogauti. Parodo kaip sode išradingai naudoti atramines sienutes, įvairių rūšių vazonus. Pataria, kaip nedideliame sodo sklype užsiauginti norimų vaisių ir daržovių. Autorius Noel Kingsbury siūlo naudoti net 300 sodo augalųmedžių, krūmų, krūmokšnių, puskrūmių, lianų, žolinių augalų, kurie idealiai tinka mažame sode.

Suprojektuoti mažą sodą ir padaryti taip, kad jis ilgai gerai atrodytų iš tiesų yra ne mažas iššūkis. Šios “New Small Garden” ( Mažas sodas naujai) knygos tikslas yra įkvėpti ir informuoti sodininkus, ką gražaus ir patogaus, bei naudingo galima padaryti turint mažą sodo erdvę ir pasisemti patirties iš landšafto dizainerių, kurie jau yra sukūrę tvarių šiuolaikinių ir įkvepainčių mažų sodų, o jų savininkai juos toliau naudoja, vysto, plėtoja ir puoselėja.

Noel Kingsbury išaiškina sodinimo mažame sode teoriją ir praktiką, siūlo naudoti talpyklas, atgaivina norą auginti pačiam, paaiškina dizaino gudrybes, supažindina su naudingais sprendimais, vertikaliu sodinimu, lietui jautriu dizainu ir taip mažo sodo savininkui padeda naujai pilnai įvertinti savo mažą erdvę. Parodo, kad vietos trūkumas neriboja ambicijų, siūlo vadovautis tvarumo principu, kūrybiškai naudoti perdirbtas medžiagas, skatinti biologinę įvairovę ir kurti buveines laukiniams gyvūnams.

Skaitant “New Small Garden” ( Mažas sodas naujai) knygą, galima mėgautis daugiau kaip 450 garsaus olandų gamtos fotografo ir buvusio mados stilisto Maayke De Ridder fotografijomis, kurios yra patalpintos šioje knygoje. Fotografo nuotraukų įtaigumas puikiai papildo autoriaus pateiktą mažo sodo kūrimo ir tvarkymo naują patirtį.

Noel Kingsbury sodininkauja nuo ankstyvos vaikystės, yra įkūręs medelyną, kuria sodus ir erdves, universitete atlieka kraštovaizdžio tyrimus. Noel Kingsbury gerai žinomas kaip gamtos sodo dizaino korifėjus, yra aistringas naujovių kūrėjas ir taikytojas. Vadovaudamiesi Noel Kingsbury knygos “New Small Garden” ( Mažas sodas naujai) sodininkavimo gairėmis, greitai pajusite pokyčius ir galėsite mėgautis pasikeitusiu ir atsinaujinusiu nuostabiu savo sodu, nes būsite pasiekę savo mažo sodo potencialą, neišnaudoję didelių fizinių, materialinių ir svarbiausia laiko resursų.

Bibliografinė informacija

Pavadinimas New Small Garden – Contemporary principles, planting and practice

Autoriai Noel Kingsbury, Maayke de Ridder

Leidimas iliustruotas

Leidėjas Frances Lincoln Limited, 2016

ISBN 978-0-7112-3680-6

208 psl.