Medžių sodmenų kokybės reikalavimai

Sodmenų kokybės reikalavimai medžiams yra sodmenų kokybės reikalavimai ir žemiau nurodyti sodmenų kokybės reikalavimai medžiams, tai yra, vienas tiesus kamienas. Kamieno kreivumas, didžiausias atstumas nuo kamieno iki prie jo priglaustos tiesiosios, matuojant 1 milimetro tikslumu, neturi būti didesnis kaip 23 milimetrai. Būtina taisyklinga, simetriška laja. Gerai susiformavusi šaknų sistema.

Lapuočiams lajoje turi būti suformuotas skeletas, tai yra turi būti trijų eilių ašys: stiebas, pirmos eilės ašis, iš jo išaugusios šakos, antros eilės ašys, ir iš šių šakų išaugusios šakelės, trečios eilės ašys. Kamieno apimtis yra ne mažesnė kaip 10 – 12 centimetrų. Gatvių želdinimui kamienas, stiebo dalis nuo šaknies kaklelio iki lajos, iki pirmųjų gyvų šakų, ne trumpesnis kaip 2,2 metro. Šaknų žemės gumulas yra ne mažesnis kaip 40 – 50 centimetrų, sodinamiems su žemės gumulu.

Spygliuočiams, išskyrus augančius krūmu, žemaūgių veislių, besidriekiančių formų: šaknų žemės gumulas yra ne mažesnis kaip 30 – 40 centimetrų, sodinamiems su žemės gumulu. Eglės yra ne žemesnės kaip 2 metrų, pušys yra ne žemesnės kaip 1,5 metro, kiti spygliuočiai yra ne žemesni kaip 1 metro.

Konteineriuose pasodintiems medžiams konteinerių talpa turi būti ne mažesnė kaip: lapuočiams 45 litrų, spygliuočiams 30 litrų.

Sodinimui skirti dideli lapuočiai medžiai – kurių kamieno apimtis ne mažesnė kaip 20 – 25 centimetrų.