Privalomi reikalavimai statant statinius sodo sklype

Sodo sklype pastatai turi būti statomi ne mažesniu kaip 3 metrų atstumu nuo sklypo ribos, inžineriniai statiniai, išskyrus tvoras, ne mažesniu kaip 1 metro atstumu nuo sklypo ribos, ir visais atvejais, kad nedarytų žalos kaimyninio sklypo naudotojui. Mažesniu atstumu statiniai gali būti statomi turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko ar sodininkų bendrijos, kai sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo teritorija, valdybos ar pirmininko sutikimą.

Tvoros tarp sklypų turi atitikti statybos techninių reglamentų nustatytus tvorų reikalavimus dėl kaimyninių sklypų insoliacijos. Norint statyti šių reikalavimų neatitinkančias tvoras, būtina turėti rašytinį kaimyninio sklypo savininko sutikimą. Atskirti sodo sklypą nuo sodininkų bendrijos bendrojo naudojimo teritorijos galima aklina tvora.

Statyti tvorą ant sklypo ribos, kai tvoros konstrukcijos peržengia sklypo ribą, galima turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko ar sodininkų bendrijos, kai sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo teritorija, valdybos ar pirmininko sutikimą.