Sodas yra atgaiva ir poilsis po darbo

Galvojant įveisti ar įsigyti sodą dažnai kirba mintis, kad reikia viską gerai apgalvoti ir apsvarstyti. Reikia ravėti, pjauti ir laistyti! Užima laiko ir pastangų norint žinoti sodininko teises ir pareigas, pasistatyti sodo namą ir sutvarkyti net ir nedidelį sodo sklypą, įdirbti žemę.

Geriausias laikas tokiems apmąstymams ir planavimui yra žiema. Šiuo metu galima ir patartina ramiai nuspręsti, kiek savo laiko norime skirti darbui sode, kad galėtume mėgautis sodo teikiamais malonumais, o laikas praleistas sode būtų džiugus ir su šypsena galėtume žvelgti į manančius, kad darbas sode yra sunki našta.

Dažnai galima priimti lengvus ir paprastus sprendimus. Pasirinkti lėtai augančią veją, augalus mulčiuoti, kad galėtume rečiau laistyti ir neaugtų piktžolės. Balkone ar terasoje auginti gėles loveliuose su vandens rezervuarais, o daržovėms auginti galima naudoti hidroponikos metodą. Gyvatvorės tujų žaluma mums jau gan įprasta, bet vietiniai krūmai gali labiau džiuginti akį ir teikti naudos. Patartina susipažinti su sodo dirvos savybėmis, sklypo padėtimi, žinoti gruntinio vandens lygį. 

Jei mėgsti plušėti sode, tai darželyje vienam šeimos nariui gali skirti iki 50 kvadratinių metrų dirvos ar lygiavertės alternatyvos daržovėms auginti, tiek vietos pilnai pakaks. Tokiam plotui įdirbti ir prižiūrėti pavasarį, vasarą ir rudenį teks praleisti savo laisvalaikio dalį ir skirti bent 70 sodininkavimo darbo valandų, bet taip pat liks laiko skaityti, svajoti, bendrauti su šeima ir brangiais draugais ar tiesiog išdribti šezlonge, o gal atsipalaiduoti kieme įrengtame baseine ir mėgautis buvimu čia ir dabar tvarkingame ir gaiviame sode.

Šiuolaikinis požiūris ir naujos technologijos, įvertinus finansines galimybes, įgalina darbą sode įprasminti kaip atgaivą kūnui ir protui, bei tiesiog mėgautis sodininkavimu. Tinkamai suplanuotame sode viskas yra gan lengva. Svarbu įsivaizduoti norimą sodą ir prisiminti, kad kiekvienas sodo augalas turi augti jam įprastoje vietoje. Žinotina, kad sode galima į darbą įtraukti vaikus, kuriems bus smagu sodininkauti. Patartina sode leisti darbuotis organizmams, kurie naikintų kenkėjus.