Sodmenų kokybės reikalavimai

Sodmenų kokybės reikalavimai nurodo minimalius sodmenų tai yra medžių, krūmų, krūmokšnių, puskrūmių, lianų ir žolinių augalų reikalavimus. Sodmenys turi būti sveiki: be žaizdų, fizinių pažeidimų, kenkėjų ir grybinių ligų pakenkimų, puvinio, gyvybingi, antžeminė dalis ir šaknys fiziškai nesužaloti ir nepažeisti šalčio ar šalnų, nenuvytę.

Medžiai ir krūmai turi turėti prie stiebo pririštą etiketę, kurioje nenuplaunamais žymekliais įrašytas augalo lietuviškas ir lotyniškas pavadinimas, nurodytas atsparumas šalčiui, medžiams – kamieno apimtis, matuojama 1 metro aukštyje nuo šaknies kaklelio, apjuosiant kamieną lanksčia matuokle 5 milimetrų tikslumu, persodinimų skaičius ir šaknų gumulo dydis, sodinamiems su žemės gumulu, ar konteinerio talpa, pasodintiems konteineriuose, krūmams – augalo dydis. Šie sodmenų kokybės reikalavimai taikomi ir krūmokšniams, puskrūmiams, žoliniams augalams, gėlėms.

Kamieninės formos krūmams ir gyvatvorėms skirtiems medžiams ir krūmams be aukščiau nurodytų sodmenų kokybės reikalavimų yra būtina gerai susiformavusi šaknų sistema.