Sodo baldai

Susikurti svajonių oazę savo sode padeda sodo baldai. Lauko baldai reikalingi, kai sode mėgsti ne dirbti, bet sodininkauti ir ilsėtis. Išskirtiniai, tvirti, patvarūs, komfortiški ir itin kokybiški sodo baldai visada verti sodininko dėmesio. Sodo baldai sode tai stiliaus ir elegancijos derinys. Esant plačiam pasirinkimui sodą galima lengvai perkrauti ir užversti greitai lūžtančiais, nepatvariais sodo baldais, todėl jei sodo baldus planuoji naudoti daug dažniau nei kartą per metus verta atkreipti dėmesį į sodo baldų kokybę, kainą, bei kokybės ir kainos santykį, taip pat sodo baldų tarnavimo laiką sode. Kokybiški sodo baldai yra skirti sodininkui, kiemo turėtojui, namo savininkui ir naudotojui mėgstančiam leisti laiką gryname ore lauke. Sodo baldai turi būti funkcionalūs, stilingi, išskirtinio dizaino, nepriekaištingos kokybės, pagaminti iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų. Priderinti prie kraštovaizdžio sodo baldai suteikia jaukumo ir subtilumo, tokie baldai praturtina sodą ir sodo sklype atrodo natūraliai, organiškai. Ilgaamžiai sodo baldai, kurie yra atsparūs bet kokioms oro sąlygoms bei ultravioletiniams spinduliams, būtini jei nori, kad iš esmės nekistų sodo baldų spalva ir struktūra.

Sodo baldai yra gaminami iš labai įvairių medžiagų ir medžiagų derinių. Dažnai yra pasirenkami stacionarūs sodo baldai, sunkūs sodo baldai, lengvi sodo baldai, sulankstomi sodo baldai, pinti sodo baldai, akmeniniai sodo baldai, mediniai sodo baldai, metaliniai sodo baldai, plastikiniai sodo baldai, sodo baldai iš ratano. Lengvus ir sulankstomus sodo baldus verta rinktis jei sodo baldai naudojami retai, ar jei dar neišsirinkai tinkamos vietos sode, kur sodo baldus norėtum statyti nuolatos. Prabangūs ir solidūs akmeniniai sodo baldai gaminami iš marmuro, granito. Mediniai sodo baldai dažniausiai gaminami iš ąžuolo, uosio masyvų. Jei tavo sode yra didelis medis, kurį reika nupjauti, bet gaila jį sunaikinti, ir tau patinka meistrauti, tai originalius sodo baldus gali pasigaminti iš medžio kamieno, įvairių sodo augalo šakų ir šaknų.

Renkantis sodo baldus svarbiausias sodo baldas yra sodo suoliukas. Sodo suoliukas yra nepamainomas sodo elementas norint turėti patogią sėdėjimo vietą sode, klausytis medžių ošimo, paukščių čiulbesio, vandens čiurlenimo. Svarbu šiam sodo baldui rasti tinkamą vietą sode, kad sėdint būtum efektyviai apsaugotas nuo negailestingų saulės ultravioletinių spindulių ir vasaros lietaus. Sodo suolelį patogu pasistatyti medžių paunksmėje ar šalia atraminės sienutės. Sėdint ant šio sodo baldo galima gėrėtis sodo augalais išpuoselėtame sode, vakare jausti vasaros saulės spindulius. Sodo suolas turėtų būti stacionarus ir atsparus atmosferos poveikiams, kitu atveju jį teks lankstyti, nešioti, dengti, slėpti, saugoti nuo vėjo, lietaus, sniego, šalčio, karščio ir kitų oro sąlygų.

Jei nori, kad vaikai sode jaustųsi džiugiai ir patinka vaikų klegesys tai supynės, supuoklės, sėdmaišis ir šezlongas, kuris yra poilsio klasika, visada tavo sodui suteiks žavesio. Pripučiamas sodo baseinas vasarą labai patiks jei patinka atsigaivinti esant vasaros karščiams, ir dar neapsisprendei ar tau reikia baseino kitais metų laikais: rudenį, žiemą, pavasarį. Galima pagalvoti ir apie lengvų konstrukcijų sulankstomą sodo pavėsinę, su tinkleliu nuo uodų, vabzdžių jei patinka pavakaroti sode. Jei sode norisi jaustis lyg būtum kieme, terasoje, ar balkone tuomet gali prireikti sodo baldų komplekto. Tokius lauko baldus sodui, verta rinktis kaip ir kiemo baldus kiemui. Svarbiausia, kad sodo baldai tau patiktų, tiktų ir būtų saugūs naudoti.