Verta žinoti renkantis sodo įrankius

Patyręs sodininkas supranta, kaip malonu imtis sodo darbų su patogiais ir patikimais sodo įrankiais. Įsigyti naujus įrankius patartina tada, kada suprantate, kad su turimais įrankiais sodininkavimas ima virsti darbu, arba kai tiesiog norite išbandyti rinkoje atsiradusią naujovę.

Augalus sode visada sodinu ir prižiūriu lengvai. Man tai pavyksta nes atidžiai renkuosi įrankius su kuriais sodininkauju. Patikusį sodo įrankį visada išbandau savo sode ir greitai tampa aišku ar su juo bus smagu ir malonu mėgautis sodininkavimu, ar naujas gražus sodo įrankis po savaitės ar dviejų atsidurs stoginėjegaraže, rūsyje, pusrūsyje, sandėliuke, pastogėje ir liks ten dūlėti metų metus niekieno nenaudojamas, kol pavasarį tvarkant savo sodo, kiemo, namo aplinką bus vėl surastas ir su tokiu sodo įrankiu bus pradėta palaiminga atsisveikinimo procedūra, kaip su nepateisinusiu nei lūkesčių, nei išlaidų ir užimančiu brangią vietą sodui skirtu pirkiniu. Na o jei jauti sentimentus senelio sodo įrankiams, bet taip pat supranti, kad šių sodo įrankių efektyvumas nebeatitinka laiko dvasios, ir vistiek neprisiverti su jais atsisveikinti - tai gal metas paeksperimentuoti ir susikurti originalius vidinio kiemo vartus arba padovanoti muziejui ar ...

Vadovaudamasis savo subjektyvia nuomone visada teikiu pirmenybę mechaniniams, elektriniams ir akumuliatoriniams sodo įrankiams. Vertinu gaivų orą, juoką ir paukščių čiulbesį, bičių ir kamanių dūzgimą, bei drugelius gėlių pievoje, o benzino ir dyzelino kvapas geriau tinka kitoje aplinkoje.

Sodinimo kastuvą naudoju duobių kasimui, smulkių šaknų nukirtimui, žemių nukasimui, daugiamečių augalų atskyrimui, gėlynų formavimui. Dirvos grėblį naudoju lyginimui, sodinimo lysvių ruošimui, žemių ir mulčiaus skleidimui, šakų, sausos žolės grėbimui. Sekatorius yra įrankis pažeistų šakelių, plonesnių šakų nukirpimui, šalinimui iš medžių, krūmų, krūmokšniųpuskrūmių ar kitų sodo augalų.

Tam kad nevargintų sodo darbai, o galėčiau megautis sodininkavimu turiu medžių genėjimo įrankius, šiuos sodo įrankius naudoju, kai reikia pasiekti aukštai esančias šakas.

Medžių genėjimo įrankiai sodininkui suteikia galimybę genėti medžius lengvai, greitai ir saugiai, o atlikus malonų darbą išsitiesti šezlonge ir gėrėtis sveiku medžio vainiku arba lengvai rinkti sodo augalų vaisius atėjus derliaus metui.